O nás

Kdo jsme

Čtyřčlenná ostravská rocková kapela hrající vlastní tvorbu s prvky mnoha jiných žánrů. Jsme otevřeni jakémukoliv hudebnímu nápadu, ale klademe důraz na pohodovost, melodičnost a vtip. Při tvorbě se snažíme dávat prostor každému z nás, a tak se v hudbě snoubí melodické kytary, hutná basa, tvrdé bicí a v neposlední řadě obsažné české texty.

Co je to PANDAcore

Původně jsme chtěli hrát jednoduchý punk, ale zjistili jsme, že ho neumíme složit tak, abychom byli s výsledkem spokojeni. (Nejen*) proto jsme si náš styl interně pojmenovali PANDAcore (Punk AND Alternative) – dalo by se tedy říct, že je to takový nepovedený punk.

*Taky máme rádi pandy!

Aktuální složení kapely:
  • Harry Boyle – nehrající frontman, motivátor
  • Karel „Hop“ Antošík – kytara, zpěv
  • Jaromír „Jaryn, Plešek Semelka“ Vaněk – baskytara, zpěv
  • Jan „Michal Pavlíček pro chudé“ Maďa – kytara, doprovodný vokál
  • Vít „Prokop Buben“ Machara – bicí

Okénko do historie

Píše se rok 2014, sedíme s Číčou v našem oblíbeném mléčném baru a filosofujeme o životě. Po několikátém banánovém koktejlu pod značným vlivem laktózy nás napadla ona zásadní myšlenka: „Musíme založit kapelu!“. Během toho, kdy jsme si ujasnili pár základních věcí – jako třeba kdy vyprodáme Wembley nebo kdy odjedeme naše první tour po Severní Americe – jsme pojmenovali naše budoucí hudební těleso Harry Boyle. Ten název nás napadl jako blesk z čistého nebe, nemohli jsme jinak a někteří spolupopíječi mléčných koktejlů si jistě pamatují jak tento název vznikl (ale o tom možná jindy).

Rozdělili jsme si pozice kytar s tím, že zatím budu zpívat já, a tak jsme do našeho spolku hledali už jen basáka a bubeníka. S basou to šlo rychle, neboť se nedávno vrátil z Prahy náš kamarád a přítel mléčného potěšení Jaryn, který bez váhání souhlasil a vyplnil tak jednu ze dvou děr v rytmické části kapely. Počínaje tímto okamžikem můžeme nazvat následující etapu obdobím „obývákového punku“, kdy jsme se začali každou středu scházet u Jaryna v obýváku a dělali kravál. Občas se z této směsice hluků, skřeků a všelijakých pazvuků vyklubal zajímavý nápad, který jsme následně rozpracovali a vznikly tak první základy našich songů, jako třeba Harry, Somnium nebo již dnes historická Sisi.

Po nějaké době nám začal být Jarynův obývák malý, tak jsme tedy hledali zkušebnu, kde bychom ten rámus mohli dělat ještě usilovněji a hlasitěji a snad už i za podpory bušení a kopání do škopků. Proces hledání bubeníka byl složitější než jsme tušili, poněvadž jsme zjistili, že „bubeník obecný“ je v dnešní době již ohrožený druh. Už ani nevíme jak dlouho jsme obepisovali bubeníky a oni psali nám, aby z toho nakonec nic nebylo. Jednoho dne jsme však oslovili bubeníka, který tehdy hrál už s jinou kapelou ve stejné zkušebně, jestli by nechtěl přijít zahrát si s námi. Přišel. A neodešel. Víťa doplnil chybějící článek v řetězci našeho systematického hluku a od té doby je naše uskupení kompletní. První koncert se uskutečnil na místě, kde vznikla ona myšlenka „Musíme založit kapelu!“ a to 4.3.2017.

Hop